Aktualności

 • 10/04/2024 0 Komentarze
  Alimenty na dzieci i ich obniżenie

  Odpowiedzialność finansowa za utrzymanie potomstwa jest jednym z kluczowych aspektów rodzicielstwa, szczególnie po rozwodzie lub separacji. Kwestia alimentów, czyli świadczeń pieniężnych przeznaczonych na pokrycie potrzeb życiowych dziecka, często staje się tematem sporów i dyskusji. Niezmiernie ważne jest zrozumienie, kiedy i w jakich okolicznościach można ubiegać się o ich obniżenie. W niniejszym artykule przybliżymy, na czym polega cały proces oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby taka zmiana była możliwa.

   

  Dowiedz się więcej
 • 13/03/2024 0 Komentarze
  Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

  Często zdarza się, że osoby skazane zmagają się z sytuacjami życiowymi, które nie pozwalają im na natychmiastowe rozpoczęcie odbywania wyroku. Jednak polskie prawo przewiduje możliwość odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności w czasie, uwzględniając pewne okoliczności. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej temu tematowi i omówimy, co powinno znaleźć się we wniosku oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uzyskać pozwolenie na przesunięcie terminu odsiadywania wyroku.

   

  Dowiedz się więcej
 • 08/02/2022 0 Komentarze
  Co to jest prawo karne?

  To dziedzina, z którą nie mamy do czynienia regularnie – styka się z nią zazwyczaj strona pokrzywdzona lub podejrzana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia. W takiej sytuacji możemy zwrócić się do kancelarii, aby zaznajomieni z obowiązującymi przepisami adwokaci i radcy prawni udzielili nam adekwatnej pomocy w toku postępowania procesowego.

   

  Dowiedz się więcej
 • 08/02/2022 0 Komentarze
  Co to jest prawo cywilne?

  Aby nasi klienci byli świadomi zakresu naszych kompetencji, szczegółowo tłumaczymy specyfikę każdego z obszarów, w których się poruszamy. Udzielając porad, sporządzając pisma i reprezentując klientów przed sądami i innymi organami, nasza kancelaria adwokacka opiera się na doświadczeniu zdobytym w praktyce, ustawach oraz innych dokumentach regulujących polskie prawo.

   

  Dowiedz się więcej
 • 11/10/2021 0 Komentarze
  Zmiany w prawie

  Witam… drodzy Klienci… przypominam o wielkiej nowelizacji KK, KPK i KKW, czyli m.in. zmieniło się prawo karne, która weszła w życie z dniem 05 października 2019!

   

  Dowiedz się więcej

Działamy w miastach:

Słupsk, Ustka, Sławno, Darłowo, Miastko, Bytów, Lębork

Radca prawny Słupsk

694 422 414

kancelariajach@gmail.com

Radca prawny Sławno

694 422 414

kancelariajach@gmail.com